Istotne aspekty utrzymania systemu SAP

Wielu przedsiębiorców jest zdania, że utrzymanie systemu SAP to coroczne odnawianie licencji. Nic bardziej mylnego, utrzymanie systemu SAP daje dużo więcej profitów. Miedzy innymi, użytkownicy mają dostęp do szkoleń, które pogłębiają ich wiedzę o systemie i pozwoli na sprawniejsze z niego korzystanie. Mają tez dostęp do bieżących informacji na temat zmian zachodzących w systemie, które wprowadzają partnerzy SAP (ci też reagują natychmiast w razie wystąpienia błędów). Całość powoduje, że są w stanie w pełni korzystać z możliwości systemu SAP.

Administracja systemami SAP: wewnątrz, czy na zewnątrz firmy?

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest decyzja kierownika o tym, w czyich rękach pozostawić administrowanie systemami SAP. Możliwe są dwie opcje do wyboru: korzystanie z własnych administratorów, najczęściej pracujących w dziale IT, bądź skorzystanie z usług firmy zewnętrznej w trybie podstawowym czy też rozszerzonym. Więcej na ten temat można przeczytać w tekście: 

SAP Maintenance

Ostatnim elementem, o którym zapominają przedsiębiorcy, ze po zakupie i wdrożeniu oprogramowania mają dostęp do SAP Maintenance, czyli opieki po zakupowej. Pozwala to im na zgłaszanie problemów w działaniu systemu i szybką reakcję w czasie kłopotów. Dzięki temu rozwiązaniu mają zapewnioną opiekę w czasie użytkowania systemu.

  Zieleń we wnętrzach.