Bateria wannowa, poradnik przedzakupowy

Oferta handlowa baterii jest bardzo zróżnicowana pod względem wzorniczym i materiałowym. Różnią się one również ze względu na przeznaczenie. Większość baterii jest chromowana, a konkretnie jest to chromowana powłoka na mosiężnej strukturze. Ten rodzaj obróbki sprawia, że ​​są bardzo wygodne w czyszczeniu. Przede wszystkim jednak również odporne na działanie czasu. Czym zatem wyróżnia się bateria wannowa spośród innych?

Bateria wannowa, podpowiadamy, jaką wybrać

Jeśli kochasz nowoczesność, możesz zdecydować się na zakup baterii wannowej czarnej. Rezultat jest elegancki, innowacyjny, ale utrzymanie takiej baterii w idealnym stanie zajmie trochę więcej czasu. Dla łatwiejszej konserwacji i doskonałej trwałości w czasie chromowane baterie są zawsze najlepszym rozwiązaniem. Ponadto, jeśli jesteś wrażliwy na kwestię ochrony środowiska, możesz wybrać baterię ze zintegrowanym systemem oszczędzania wody.

Tradycyjny model może zużywać do ośmiu litrów wody na minutę. Podczas gdy oszczędzająca wodę bateria zapobiega marnotrawstwu, nie zmniejszając komfortu użytkowania.

 

Różnica między baterią wannową stojącą a ścienną

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. To tutaj czas się zatrzymuje, a my po całym dniu możemy odpocząć. Urządzenie łazienki według własnego gustu zapewnia komfort i przyjemność z użytkowania. To czy bateria wannowa ścienna, czy bateria wannowa stojąca skradnie nasze serce zależy od wielu czynników.

Przede wszystkim od dostępności łazienki. Nie każda może bowiem pozwolić sobie na zamontowanie baterii stojącej. Jeśli jednak tworzymy łazienkę od podstaw, warto pomyśleć na d takim rozwiązaniem. Jest to designerskie rozwiązanie. Nada pomieszczeniu niezwykłego charakteru. Natomiast baterie wannowe ścienne to szeroki wybór spośród tysięcy wzorów.

Bateria wannowa podtynkowa jest coraz częstszym wyborem. Zapewnia elegancki, ostateczny wygląd i jest łatwiejsza w utrzymaniu. Niejednokrotnie za wyborem tego typu baterii przemawia również wygoda użytkowania.

  Jak urządzić salon w stylu boho: Pomysły i porady

Pamiętaj również o jak najlepszym utrzymaniu baterii w czystości. Są to bowiem elementy, które zostają stale narażone na działanie kamienia. Ważne jest, aby regularnie czyścić baterie wannowe, np. przy użyciu wody i octu. Aby uniknąć osadzania się kamienia, osusz kran po każdym użyciu. Nie możesz pozwolić, aby jakikolwiek produkt działał na chrom. Prosta konserwacja za pomocą gorącej wody i octu sprawi, że Twoje baterie będą lśnić.