Praca dla kierowcy międzynarodowego

Praca zawodowego kierowcy to zarówno ciekawy, jak i trudny zawód. Aby móc go uprawiać, trzeba odznaczać się dobrym zdrowiem, odpowiednim poziomem koncentracji, samozaparciem oraz posiadaniem odpowiednich kwalifikacji uprawniających do poruszania się samochodami ciężarowymi. Praca jako kierowca międzynarodowy to interesujące zajęcie- w trakcie przewozów możemy udać się w wiele miejsc na terenie całej Europy, oraz poznać nowych ludzi.

Wymagania do pracy jako kierowca c+e

Aby móc z sukcesem aplikować jako kierowca międzynarodowy, należy spełnić odpowiednie warunku. Pierwszym jest uzyskanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii. Aby móc przewozić towary wielkogabarytowe i wysokotonażowe potrzeba prawa jazdy kat. c+e. W celu przystąpienia do kursu należy posiadać prawo jazdy kategorii C, które uprawnia do jazdy pojazdem o masie całkowitej powyżej 3,5 tony bez przyczepy. Można też równocześnie zrobić prawo jazdy na obie te kategorie. Potem należy uzyskać odpowiednie świadectwa kwalifikacji zawodowej oraz orzeczenie lekarskie.

Gdzie można aplikować na kierowcę c+e

Jest wiele firm, które aktualnie prowadzą rekrutację dla kierowców międzynarodowych. Jedną z nich jest Dasko, która zajmuje się transportem chłodniczym i mroźniczym na terenie całej Europy. Aby aplikować do pracy, należy wejść na stronę  i zostawić tam swoje CV. Tam również kandydaci znajdą wszystkie potrzebne informacje.

  Optyczne powiększanie kawalerki