Jak Urządzić Salon z Aneksem Kuchennym 20m2

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2 to z pewnością problem, którego doświadczyło już wielu właścicieli małych mieszkań. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem gotowania, czy po prostu szukasz sposobu na skuteczniejsze wykorzystanie swojej przestrzeni życiowej, to artykuł jest dla Ciebie. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2, aby sprostać Twoim potrzebom i upodobaniom.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2 – 5 wskazówek

1. Planuj przestrzeń

Przede wszystkim musisz rozplanować swoją przestrzeń. Jakie meble będą znajdowały się w Twoim salonie? Czy kuchnia będzie otwarta, czy też na częściowo oddzielona od salonu? Jeśli wybierzesz otwarty aneks kuchenny, powinieneś zwrócić uwagę na strefy: kuchnia, jadalnia i salon. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie gotować i przygotowywać jedzenie, jednocześnie nie krępując sobie ruchów w pozostałej części mieszkania.

Podpowiedź:

Jeśli chcesz oddzielić aneks kuchenny od salonu, warto zainwestować w kuchenne drzwi przesuwne. Dzięki temu zyskasz więcej prywatności i równocześnie optycznie powiększysz swoje mieszkanie.

2. Wykorzystaj wyspę kuchenną

Jeśli chcesz, aby aneks kuchenny był praktyczny i funkcjonalny, nie możesz zapominać o wyspie kuchennej. Wyspa kuchenna pozwoli Ci na dodatkową przestrzeń do przechowywania, przygotowywania i spożywania posiłków. Możesz umieścić na niej płytę grzewczą, zlewozmywak czy ławę z krzesłami.

Podpowiedź:

Stwórz z wyspy kuchennej centrum twojego aneksu, na którego powierzchni przygotujesz składniki podczas gotowania lub umieścisz różnego rodzaju przyprawy i akcesoria.

  Jak urządzić salon w starym stylu - Przewodnik krok po kroku

3. Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie to podstawa każdego wnętrza. W przypadku aneksu kuchennego ważne jest, aby oświetlenie było wystarczające i jednocześnie nie raziło w oczy. Oprócz tradycyjnych lamp sufitowych, warto zwrócić uwagę na oświetlenie punktowe, naświetlacze czy taśmy LED.

Podpowiedź:

Jeśli masz wystarczającą ilość okien, warto skorzystać z naturalnego oświetlenia. Dodatkowo, aby nie zaciemniać okien, wybierz rolety lub firanki z cienkiej tkaniny.

4. Meble wielofunkcyjne

W przypadku małych mieszkań warto postawić na meble wielofunkcyjne. Meble te poza swoją podstawową funkcją, posiadają dodatkowe zastosowanie w formie schowka czy ławki. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce, a Twoje mieszkanie zyska przestronny charakter.

Podpowiedź:

W przypadku małych mieszkań warto zainwestować w meble przesuwne czy składane, dzięki czemu oszczędzisz miejsce i zyskasz na funkcjonalności.

5. Wykorzystaj kolory

Kolor na ścianie oraz na meblach może odmienić każde wnętrze. W przypadku aneksu kuchennego warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. Dodatkowo, jasne kolory sprzyjają dobremu samopoczuciu i pozytywnej energii.

Podpowiedź:

W przypadku małych mieszkań warto postawić na kontrastowe kolory, które przyciągają uwagę i dodają charakteru pomieszczeniu.

FAQs

Jak wykorzystać małą przestrzeń mieszkania w celu urządzenia salonu z aneksem kuchennym 20m2?

Najważniejsze jest rozplanowanie przestrzeni, wykorzystanie mebli wielofunkcyjnych oraz wykorzystanie kolorów, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Czy warto zainwestować w kuchenne drzwi przesuwne?

Zdecydowanie tak. Kuchenne drzwi przesuwne pozwalają na oddzielenie aneksu kuchennego od salonu, w razie potrzeby.

Czy wyspa kuchenna jest niezbędna w salonie z aneksem kuchennym 20m2?

Wyspa kuchenna to praktyczne rozwiązanie, jednak nie jest ono konieczne do urządzenia salonu z aneksem kuchennym 20m2.

Podsumowanie

Urządzenie salonu z aneksem kuchennym 20m2 to wyzwanie dla wielu właścicieli małych mieszkań. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach: odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, wykorzystanie mebli wielofunkcyjnych, dostateczne oświetlenie, jasne kolory na ścianie oraz na meblach oraz ewentualnie wykorzystanie wyspy kuchennej. Dzięki tym wskazówkom uda Ci się stworzyć funkcjonalne oraz przytulne miejsce do życia.

  Dom dla wielodzietnej rodziny