Jak urządzić małą kuchnię galeria – pomysły i porady

Jak urządzić małą kuchnię galeria – pomysły i porady
Masz małą kuchnię i nie wiesz, jak ją urządzić? Spokojnie, nie jesteś jedyny. W naszym artykule przedstawiamy kilka praktycznych i estetycznych pomysłów na urządzenie mniejszej kuchni, które pomogą Ci wykorzystać każdy centymetr przestrzeni.
Ciemne kolory ścian

Ciemne kolory ścian

To może wydawać się dziwne na pierwszy rzut oka, ale użycie ciemnej palety kolorów na ścianach może sprawić, że Twoja mała kuchnia będzie wyglądać większa. W przypadku, gdy kuchnia ma tylko jedno okno, warto zastosować kolor, który odbije południowe światło, ponieważ wpadające do kuchni światło sprawi, że farby będą wyglądać na jaśniejsze.
Kompaktowe meble i akcesoria

Kompaktowe meble i akcesoria

Jak już wcześniej zaznaczyliśmy – wykorzystanie każdego centymetra ma tu kluczowe znaczenie. W takiej kuchni warto zdecydować się na sprytnie zaprojektowane meble i akcesoria, które pomogą nam w maksymalnym zagospodarowaniu miejsca. Na rynku dostępne są specjalnie przeznaczone dla małych kuchni lodówki, piekarniki, a nawet zmywarki. Warto także rozważyć stosowanie półek wiszących, które pozwolą na wykorzystanie powierzchni ścian.
Użyteczne oświetlenie

Użyteczne oświetlenie

W jakie oświetlenie zainwestować w przypadku małej kuchni? Unikaj lamp sufitowych, zamiast nich lepiej zdecyduj się na opcję oświetlenia punktowego, które pomoże Ci lepiej doświetlić poszczególne miejsca w kuchni. W przypadku ciemniejszych ścian, które polecamy zastosować, warto postawić na lampki stołowe, które rozświetlą blaty robocze.
Praktyczne blaty robocze

Praktyczne blaty robocze

Blaty robocze powinny być ułożone w sposób ergonomiczny, tak aby nam praca w kuchni przynosiła przyjemność, a nie była uciążliwa. Warto zainwestować w blat o wymiarach dopasowanych do kuchni oraz specjalne podkładki antypoślizgowe, które nam nie tylko ułatwią pracę, ale i zabezpieczą przed wywróceniem się naczyń.
Zastosowanie soczystych kolorów

  Jak urządzić salon z kuchnią otwartą?

Zastosowanie soczystych kolorów

W małej kuchni warto zdecydować się na ożywienie wnętrza dzięki użyciu jasnych, soczystych kolorów, które rozświetlą pomieszczenie. Można zastosować je na ścianie, na wybranych meblach lub akcesoriach. Warto zwrócić uwagę, że zbyt duża ilość mocnych kolorów może łatwo przytłoczyć wnętrze, dlatego polecamy zastosowanie ich umiarkowanie.
Podsumowanie

Podsumowanie

Jak widać, pomieszczenie o niewielkich wymiarach nie musi oznaczać braku możliwości aranżacyjnych. Wystarczy zastosować kilka naszych praktycznych i estetycznych rad, aby urządzić małą kuchnię, w której każdy centymetr przestrzeni będzie wykorzystany w pełni. Zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią inspiracji oraz do szukania rozwiązań dopasowanych do Waszych potrzeb.