Idealny bank dla przedsiębiorcy

127Osoby decydujące się na założenie własnej działalności gospodarczej muszą też poszukać odpowiedniego banku, w którym m. in. prowadzić będą rachunek firmowy. Zadanie wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Chociaż obecnie niemal każdy z banków ma w swojej ofercie rozwiązania skierowane właśnie dla przedsiębiorców, wybranie tego najlepszego wymaga porównania poszczególnych propozycji.

Dobry bank dla przedsiębiorców powinien przede wszystkim zaoferować tanie konto firmowe. Niektóre z nich są zwolnione z opłat po spełnieniu określonych warunków – najczęściej przedsiębiorca musi dokonać w ciągu miesiąca wymaganej liczby transakcji.

Zdarzają się też konta darmowe, zarówno jeśli chodzi o otwarcie rachunku, jak też i jego prowadzenie. Przed podjęciem decyzji dobrym pomysłem jest weryfikacja opłat za najczęściej wykonywane transakcje, jak np. przelewy pomiędzy subkontami przedsiębiorstwa albo do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Należy też pamiętać, że dobry bank dla firm powinien zaoferować swoim klientom kredyty na korzystnych warunkach. Niemal każde przedsiębiorstwo potrzebuje czasem dofinansowania z zewnątrz, np. w przypadku braku odpowiednich środków na wprowadzenie w życie planów rozwoju firmy i wyposażenia jej w nowoczesny sprzęt czy w sytuacji, kiedy kontrahenci spóźniają się z regulowaniem swoich zobowiązań. Z przykładową ofertą dla firm zapoznać się można m. in. na https://www.ideabank.pl/.